Projektowanie

Dobra droga do wymarzonej kuchni

Kuchnia we własnym stylu

 

Przed zaprojektowaniem własnej wymarzonej kuchni, należy zastanowić się, jaki styl ma mieć kuchnia. Koniecznie należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego projektu styl sąsiadujących bezpośrednio pomieszczeń w tym jadalni lub salonu. Natomiast jeżeli rozpoczynasz urządzanie mieszkania od kuchni? Na tym etapie warto zastanowić się jak wybrany styl do kuchni będzie współgrał z projektem jadalni bądź salonu. Pamiętaj, aby zapewnić powiązanie stylistyczne wszystkich pomieszczeń tak, żeby po zrealizowaniu projektu wszystkie wnętrza tworzyły całość.
Każdy powinien kierować się swoim gustem oraz potrzebami, lecz czasem ciężko jest sobie wyobrazić naszą przyszłą kuchnię czy też np. łazienkę. Dobrze więc sięgnąć po pomoc projektanta, który zaproponuje ciekawe zastawienia mebli, nowoczesne i modne kolory, wzory oraz obecne trendy, podsunie Państwu pomysły na nowatorskie rozwiązania nie tylko do kuchni lecz również do całego wnętrza.
Podsumowując z naszą pomocą znajdziecie swoją kuchnię marzeń.

Kuchnia klasyczna to ponadczasowa estetyka

 

Kuchnie klasyczne zachwycają ponadczasowym pięknem przez wiele lat.
Proste kształty i kolory na powierzchni, wyrafinowane materiały, najlepszym wyborem jest wykonanie frontów klasycznych, ponieważ taka kuchnia nigdy nie wychodzi z mody. Wiąże się z wysoką praktycznością i funkcjonalnością.

Kuchnia drewniana daje odczucie ciepła i komfortu

Kuchnie drewniane, poprzez ich naturalny wygląd są bardzo ciepłe i przytulne. Kuchnia o rustykalnym wyglądzie, to przede wszystkim urok z elementów dekoracyjnych i wielu drobnych szczegółów.

Kuchnia nowoczesna

 

Kuchnia nowoczesna to wyraźne linie i kolory, matowe lub na wysoki połysk, doskonale dostosowuje się do nowoczesnego stylu życia. Jasne i proste linie, a także zredukowane kształty charakteryzują nowoczesne zaplecze kuchenne. Prosta elegancja lakierowanych w połysku lub w macie frontów w ekstrawaganckich kolorach powodują iż kuchnia różni się od innych.

Meble modułowe

Meble kuchenne modułowe w przeciwieństwie do innych mebli oferują tę zaletę, iż mogą rosnąć wraz ze zmianą sytuacji lub relokacji są łatwe do dostosowania się do nowych okoliczności. Poszczególne elementy mogą być dowolnie łączone, zamieniane oraz w przyszłości istnieje możliwość domówienia brakujących modułów.

Blat w kuchni

 

Również blat jest istotnym elementem kuchni, wybór materiału z którego będzie wykonany wpływa nie tylko na żywotność ale również na wygląd i cenę kuchni. Występuje wiele różnych opcji blatów, począwszy od ich grubości, przez duży wybór materiałów oraz bogatą paletę kolorystyczną. Najpopularniejszymi materiałami na blaty robocze są : płyta wiórowa, lite drewno, konglomeraty różnego rodzaju, kamień naturalny, szkło lub laminat. Ważne w każdym przypadku, są łatwe do pielęgnacji materiały dzięki czemu można łatwo utrzymać kuchnię w czystości oraz zapewnić jej trwałość.